Ręka do góry kto robi listę postanowień noworocznych? Tak myślałam. Dużo Was. A teraz kto dotrzymuje niektórych, a najlepiej wszystkich? Hmm... tu już mniej. Zdecydowanie mniej. Przez kilka najbliższych dni będę na ten temat pisać Przeanalizuję kilka ciekawych elementów tej układanki. Zainteresowani? To do jutra.
Ostatnio zasypuję Was tabelami. A dziś przed nami jeszcze jedno jej zastosowanie. Zorganizujemy sobie naukę języka obcego. Przed rozpoczęciem wypełniania tabeli musicie się zorientować jakie zagadnienia mamy do nauki i ile ich jest. Jako przykład wybiorę kilka: Lista słówek lub fiszki. Zagadnienia związane z kalendarzem. Odmiana czasowników nieregularnych. Słuchanie/oglądanie w języku obcym. Wypełnianie ćwiczeń. Kolejnym krokiem jest ustalenie ile razy w tygodniu chcę robić poszczególne elementy. Wzorując się na powyższych przykładach rozpiszę Wam to poniżej. Nauka słówek: codziennie 5 nowych słów oraz powtórka słów z kilku poprzednich dni. Trzy razy w tygodniu nauka dwóch miesięcy oraz jednego dnia tygodnia. Na późniejszym etapie powtarzanie całości i pisanie daty w dniu nauki. Dwa razy w tygodniu nauka dwóch czasowników nieregularnych. Codzienne słuchanie radia lub oglądanie filmów, seriali, kanałów YouTube podczas innych czynności np. sprzątania, gotowania....
Chce schudnąć, mam kompleksy..moze mało samozaparcia
OdpowiedzUsuńJak dla mnie każdy ma cechy, aby osiągnąć to co chcemy. Niestety środowisko wprawia nas w kompleksy i wmawia nam, że nie damy rady, że nie umiemy... Wiem, że nie jest łatwo wyjść z tego schematu, ale ja wierzę, że w końcu Ci się uda. Musisz dokładnie określić co chcesz osiągnąć i ułożyć odpowiedni plan. O tym wszystkim piszę i będę pisała w kolejnych postach. Jeżeli coś nie jest zrozumiałe lub chcesz dowiedzieć się więcej pisz następne komentarze. Postaram się pomóc :)
OdpowiedzUsuń